Gotowe spółki Kraków

Zmiany w rejestracji spółek online

Rejestracja spółki online to znacznie wygodniejszy sposób założenia własnej firmy, niż tradycyjna rejestracja. Założenie spółki przez Internet możliwe jest za pomocą systemu teleinformatycznego S24 udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Proces rejestracji spółki w S24 trwa zaledwie jeden dzień. Jest znacznie krótszy od tradycyjnej rejestracji dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się założyć biznes w ten sposób. Do tej pory, aby założyć spółkę za pomocą platformy S24 wymagany był zwykły e-podpis. Planowane jest jednak wprowadzenie zmian dotyczących e-podpisu. Projekt ustawy przewiduje brak możliwości korzystania ze zwykłego e-podpisu podczas rejestracji spółki w S24. Konieczne będzie posługiwanie się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem ePUAP.

Planowane zmiany będą miały na celu wyeliminowanie przypadków nieuprawnionego wykorzystywania danych osobowych innych osób do założenia spółki. Zmiany czekają także Krajowy Rejestr Sądowy, w którym obieg dokumentów ma funkcjonować tylko elektronicznie.