Gotowe spółki Kraków

Zmiany w procedurze rejestracji spółek online

Rejestracja spółek przez Internet to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce w szybkim czasie założyć własną działalność gospodarczą. W Polsce spółki z ograniczoną odpowiedzialnością można rejestrować online już od kilku lat. Założenie spółki ma miejsce na platformie S24, która została udostępniona w 2012 roku.

Do założenia firmy w ten sposób potrzebny był zwykły e-podpis. Przedsiębiorców czekają jednak spore zmiany. Planowane jest wprowadzenie konieczności posługiwania się podpisem ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Zmiany, nad którymi pracuje rząd będą miały na celu zneutralizowanie zdarzających się przypadków wykorzystywania danych osobowych jednostek do założenia spółki z o.o. w trybie S24, przez osoby nieuprawnione. Jeśli zmiany zostaną zaakceptowane to ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od jej ogłoszenia.

Zachęcamy do zakładania spółek online jeszcze przed zmianą przepisów. Oferujemy pomoc w zakresie rejestracji spółek. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu.