Gotowe spółki Kraków

Założenie spółki z o.o.

Wybór spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest doskonałą decyzją. Przedsiębiorcy decydujący się na tę formę prowadzenia działalności nie muszą martwić się o swój osobisty majątek, jeżeli spółka stanie się niewypłacalna, ponieważ oni odpowiadają do wysokości wniesionych udziałów. Koszty jej założenia w stosunku do innych form jak spółka komandytowo-akcyjna są niewielkie. Zależą głównie od wielkości zgromadzonego kapitału początkowego, który w spółce z o.o wynosi minimalnie 5000 złotych.

Założenia spółki z o.o można dokonać osobiście w sposób tradycyjny lub przez Internet. Zaletą rejestracji z wykorzystaniem Internetu jest obniżenie kosztów rejestracji, szybsze i wygodniejsze rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu. Założenie tej formy działalności gospodarczej można zlecić wyspecjalizowanym firmą, takim jak my. Najszybszą metodą jest zakup gotowej, czystej spółki z o.o.

Proces założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością rozpoczyna się od spisania umowy w formie aktu notarialnego. Następnie należy zebrać kapitał, który musi wynosić co najmniej 5000 złotych. Po tym etapie dokonuje się rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym, poprzez złożenie odpisu z aktu notarialnego umowy wraz z wnioskiem o wpis oraz dokonanie niezbędnych opłat sądowych.