Gotowe spółki Kraków

Założenie sp. z o.o. przez Internet

Jednym z najbardziej popularnych rodzai prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej cechą charakterystyczną jest ograniczona odpowiedzialność właścicieli za zobowiązania spółki, sprowadzająca się tylko do wysokości kapitału zakładowego.

Kodeks Spółek Handlowych dopuszcza dwie możliwości założenia spółki:
– sposób tradycyjny,
– przez Internet.

Sposób tradycyjny polega na przysłowiowej bieganinie po urzędach i konieczności wypełniania dużej ilości dokumentacji. Rejestracja spółki online możliwa jest dzięki systemowi stworzonemu przez Ministerstwo Sprawiedliwości (eMS). Jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się w tym systemie i postępować zgodnie z podanymi instrukcjami. Rejestracja w trybie S24 jest znacznym ułatwieniem dla początkujących przedsiębiorców, gdyż pozwala na sporą oszczędność czasu. Warto pamiętać, że decydując się na zakładanie spółki przez Internet, umowa spółki sporządzana jest według wzorca podanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. To w pewien sposób ogranicza swobodę wspólników w kwestii kontraktowej i kwestii regulacji działania spółki.

Masz jakieś pytania związane z zakładaniem spółki z o.o. przez Internet? Skontaktuj się z nami i poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.