Gotowe spółki Kraków

Założenie sp z o.o. 2017

Od dłuższego czasu rozważałeś opcję założenia własnej działalności? A może to świeży pomysł w Twojej głowie? Niezależnie od tego, jak długo myślisz o zarządzaniu własną firmą, z pewnością chciałbyś dowiedzieć się, jak przebiega założenie sp z o.o. 2017, a także z jakimi kosztami wiąże się prowadzenie firmy.

Koncentrując się na aspektach dotyczących powołania i rejestracji spółki, należy zaznaczyć, że w tym zakresie nie zaszła żadna zmiana. Natomiast warto zwrócić uwagę na stawkę podatku CIT, ponieważ polskie prawo wsparło przedsiębiorców, obniżając wysokość podatku.

Od 1 stycznia 2017 roku obowiązuje preferencyjna stawka podatku dochodowego w wysokości 15%. Opłacanie podatku dochodowego od osób prawnych według tej stawki dotyczy wszystkich małych podatników, a zatem spółek z o.o., u których wartość przychodu ze sprzedaży (przy uwzględnieniu należnego podatku VAT) za wcześniejszy rok nie przekroczy kwoty 2 mln euro. Ta możliwość dotyczy także wszystkich podatników rozpoczynających działalność w pierwszym roku obowiązywania tej regulacji. Dla pozostałych podatników dotychczasowa stawka podatku, czyli 19%, pozostanie bez zmian.

Jeśli założenie sp z o.o. 2017 budzi Twoje wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.