Gotowe spółki Kraków

Założenie prostej spółki akcyjnej Kraków

Prosta Spółka Akcyjna, a więc w skrócie P.S.A. jest formą prawną przedsiębiorstwa, która jest bez wątpienia ulepszoną wersją spółki akcyjnej. W głównej mierze przeznaczona jest dla twórców start-upów oraz nowych przedsiębiorców.

Na tą chwilę cała konstrukcja P.S.A .przewiduje liczne uproszczenia procedur oraz mechanizmów, które są właściwe dla tradycyjnej spółki akcyjnej. Największą zmianą okazuje się obniżka minimalnego kapitału zakładowego ze 100 000 zł na 1 zł. Celem owej regulacji jest umożliwienie przedsiębiorcom swobodnego kształtowania struktury majątkowej firmy. W przypadku P.S.A. emitowane będą akcje bez wartości notarialnej. Z kolei założyciele będą mieli możliwość wniesienia wkładu w postaci know-how, pracy oraz usług.

Założenie Prostej Spółki Akcyjnej Kraków będzie mogło zostać przeprowadzone przez jedną, bądź więcej osób w każdym celu, który jest dopuszczalny przez prawo. Cały proces będzie znacznie uproszczony w odniesieniu do procesu rejestracji tradycyjnej spółki akcyjnej. Umowa P.S.A. będzie mogła być zawarta za wykorzystaniem wzorca umowy w formie elektronicznej.

Jeśli interesuje Cię założenie Prostej Spółki Akcyjnej Kraków, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!