Gotowe spółki Kraków

Zakup spółki z o.o. z 2019

Niezależnie czy zdecydowałeś się na zakup spółki z o.o. z 2019 roku z racji oszczędności czasu, kompleksowości, czy bezpieczeństwa, warto abyś poznał podstawowe aspekty całego przedsięwzięcia.

Decyzja o zakupie gotowej spółki z o.o. jest pierwszym krokiem, następnym są formalności, których załatwienie wymaga skontaktowania się z notariuszem. Powodem zakupu gotowej spółki z o.o. najczęściej jest chęć zaoszczędzenia czasu oraz pracy związanej z jej założeniem od podstaw.

Kupującemu zwykle zależy na czasie, w związku z tym liczy się tutaj każda chwila i niepożądane są jakiekolwiek przerwy w działaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Na szczęście zakup czystej jednostki gospodarczej możemy załatwić w ciągu jednego dnia.

Czasami zdarza się, że spółka, którą chcemy zakupić została założona w innym miejscu i nie mamy możliwości, aby jechać tam załatwić formalności. W takiej sytuacji istnieje możliwość podpisania dokumentów “na odległość”. Wówczas zarówno strona sprzedająca, jak i kupująca musi udać się do notariusza i złożyć podpis na umowie. Cały ten proces odbywa się zazwyczaj w ciągu kilku dni, a po podpisaniu umowy stajemy się właścicielami spółki z o.o..