Gotowe spółki Kraków

Zakładanie spółki z o.o. w Polsce przez obcokrajowca

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to najczęściej stosowana forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Niewielki kapitał zakładowy, a także fakt, iż prowadzona być może w każdym celu prawnie dopuszczalnym sprawił, że decydują się na niego nie tylko rodowici przedsiębiorcy, ale i zagraniczni inwestorzy.

Niestety tradycyjna rejestracja spółki z o.o. w Polsce jest niezmiernie problematyczna. Wiąże się z koniecznością złożenia ogromnej ilości wniosków i formularzy do szeregu instytucji.

Samodzielna rejestracja w skrajnych przypadkach może zająć nawet 2 miesiące. Aby pominąć te niedogodności, warto zdecydować się na kupno gotowej jednostki. Gotowa spółka to podmiot w pełni przygotowany do tego, aby natychmiast poprowadzić pod sobą firmę. Oznacza to, że dysponuje kapitałem zakładowym, numerami NIP, KRS i REGON, a także odpowiednio sporządzoną umową, której podpisanie stanowi jedyny obowiązek przyszłego właściciela. Po dopełnieniu tej formalności przedsiębiorca staje się pełnoprawnym, właścicielem danego podmiotu.

Zakładanie spółki z o.o. przez obcokrajowca dodatkowo zmusza go do zatrudnienia tłumacza przysięgłego, gdyż umowa spółki musi zostać sporządzona w języku polskim, który na terenie naszego państwa jest językiem urzędowym. Przedsiębiorca natomiast musi być w pełni świadomy jej zawartości.