Gotowe spółki Kraków

Zakładanie spółki w 2019 roku

Z każdym rokiem coraz więcej osób postanawia założyć własną spółkę. Liczą tym samym na lepsze zarobki oraz możliwość samorealizowania się.

W Polsce najczęściej wybieraną formą prawną do prowadzenia firmy jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest tak głównie ze względu na jej elastyczność. Podmiot ten może bowiem poprowadzić niemal każdy, w dowolnym celu pod warunkiem, że jest on prawnie dopuszczalny. Ogromną zaletą spółki z o.o. jest także jak sama jej nazwa wskazuje – ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania przez nią zaciągane. Oznacza to, że spółka sama odpowiada za swoje zobowiązania i nie naraża prywatnego majątku wspólników.

Założenie spółki z o.o. w 2019 roku niestety nie zostało uproszczone. Nadal jest to proces praco- i czasochłonny. Przeciętnie zajmuje kilka tygodni i wiąże się z koniecznością odwiedzenia szeregu instytucji. Na szczęście niedogodności te można pominąć decydując się na zakup gotowej spółki, czyli podmiotu gospodarczego, który pełną rejestrację ma już za sobą w związku z czym może niemal natychmiast poprowadzić pod sobą działalność na rynku.