Gotowe spółki Kraków

Zakładanie spółek jawnych s24

Spółka jawna to spółka osobowa. Każdy wspólnik w tej formie działalności gospodarczej odpowiada za jej zobowiązania w równym stopniu. Spółka jawna jest spółką osobową. Jej znaczącą cechą jest brak osobowości prawnej.
Od pewnego czasu w życie weszła nowa możliwość rejestracji spółek. Dotyczy ona jedynie spółki z o.o., jawnej oraz komandytowej. Ministerstwo Sprawiedliwości utworzyło bowiem internetowy system, który umożliwia założenie spółki w bardzo prosty sposób. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, energii oraz pieniędzy!
 
W celu skorzystania z elektronicznej alternatywy konieczne będzie przejście przez kilka kroków. W pierwszej kolejności czeka nas rejestracja w systemie. Nasze konto, wraz z loginem i hasłem służyć będzie jako swoistego rodzaju podpis. Następnie automatycznie przekierowani zostaniemy do kroku drugiego, jakim jest wypełnienie wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Po zakończeniu, zostanie on internetowo wysłany. Ostatnim punktem będzie wypełnienie umowy spółki jawnej na gotowym już wzorze.