Gotowe spółki Kraków

Zakładanie i rejestracja sp z oo przez Internet

Decydując się na rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedsiębiorca ma do wyboru dwie formy – tradycyjnie poprzez wizytę u notariusza i spisaniu umowy spółki w formie aktu notarialnego lub elektronicznie poprzez tryb S24.

W przypadku procedury wykonywanej przez internet otrzymujemy gotowy wzorzec umowy działalności, który przedsiębiorca wypełnia danymi firmy m.in. nazwą spółki i lokalizacja podmiotu, liczbą wspólników, kwotą minimalna kapitału zakładowego, opisany przedmiot działalności itp.

Następnie dokument podpisuje się za pomocą kwalifikowanego podpisu i wysyłany do właściwego sądu rejestrowego, który podejmuje decyzję o wniosku zarejestrowania spółki do KRS. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to podmiot gospodarczy powinien otrzymać wpis w ciągu 24 godzin.

Z tej opcji korzysta coraz większa liczba przedsiębiorców ze względu na skrócony czas procedury, minimalizację kosztów i wygodę – bez wychodzenia z domu właściciel otrzymuje gotowy i zarejestrowany podmiot wraz z całą dokumentacją.