Gotowe spółki Kraków

Wycena spółki w celu sprzedaży

Jeżeli podjąłeś decyzję, że nie chcesz prowadzić i zajmować się już swoim przedsiębiorstwem, zamiast je likwidować. Lepiej rozważ opcję jego sprzedaży. Z całą pewnością jest to znacznie mniej kosztowna i czasochłonna operacja. Podczas sprzedaży spółki warto skorzystać z fachowej pomocy, oferowanej przez różnego rodzaju biura czy kancelarie zajmujące się pośrednictwem w procesach kupna/sprzedaży. Specjaliści znajdą za Ciebie odpowiedniego kupca i wynegocjują cenę korzystną dla obu stron.

Jednak by oni mogli działać, niezbędnym krokiem będzie przeprowadzenie wyceny spółki do sprzedaży. To bardzo ważny etap, gdyż cena spółki nie może być zawyżona, ani też zbyt niska. Adekwatna stawka gwarantuje szybkie znalezienie nowego nabywcy.

Wycena spółki to po prostu ustalenie rzeczywistej wartości jednostki przy jednoczesnym zastosowaniu wybranych metod. Podczas takiej wyceny uwagę zwraca się na: rodzaj oraz zakres prowadzonej działalności, formę prawną i wiele innych czynników.

Dodatkowo, gdy wybierzesz ofertę jakiegoś biura/kancelarii, często w zakresie świadczonych usług posiadają oni opcję pomocy w sporządzaniu umowy kupna/sprzedaży spółki oraz aktualizację niezbędnych danych w urzędach m.in. w KRS.