Gotowe spółki Kraków

Warunki założenia spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest obecnie jedna z najbardziej cenionych form prowadzenia działalności gospodarczej. Coraz częściej wybierana jest przez polskich jak również zagranicznych przedsiębiorców.

Do założenia spółki z o.o. potrzeba przynajmniej jednego wspólnika. Musi on posiadać kapitał w wysokości minimum 5000 złotych na pokrycie wszystkich udziałów spółki. Warunek ten jest dużym atutem. Założenie innych spółek umożliwiających mniej ryzykowne prowadzenie działalności gospodarczej jest stosunkowo bardziej kosztowne. Na przykład na założenie spółki akcyjnej trzeba zgromadzić kapitał początkowy w wysokości 100000 złotych.

Bardzo ważnym warunkiem, aby spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mogła działać jest rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wpis do Rejestru Sądowego umożliwia tej spółce otrzymanie osobowości prawnej. Bez niej nie ma możliwości działania.

Kapitał początkowy i rejestracja w KRS są najważniejszymi warunkami do powstania spółki z o.o. Warto więc wybrać tę formę.