Gotowe spółki Kraków

Sprzedaż używanych spółek z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową, w której regulowanie zobowiązań odbywa się za pomocą majątku przedsiębiorstwa, tzn. wspólnicy nie odpowiadają prywatnym/osobistym majątkiem za ewentualne zadłużenia wobec wierzycieli wszystko pokrywane jest z wygenerowanych przychodów. Może właśnie dlatego spółka z o.o. jest coraz częstszą formą prowadzenia działalności gospodarczej na polskim rynku.

Założenie spółki jest stosunkowo proste, jednakże wymaga poświęcenia czasu. Zakup gotowej spółki jest bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno dla początkujących i doświadczonych przedsiębiorców. Niekiedy osoba chcąc zakończyć swoją przygodę z działalnością decyduje się na sprzedaż używanej spółki i poszukuje potencjalnego klienta. Zwykle jednak nie znajduje go.

Warto wówczas zgłosić się do firm pośredniczących w transakcjach kupna – sprzedaży używanych przedsiębiorstw. Jednostka oferująca taką usługę prowadzi bazę sprzedawców i nabywców i łatwo może znaleźć odpowiednią osobę. Bardzo często zdarza się również, że sporządza w imieniu kontrahentów umowę i nadzoruje cały proces.