Gotowe spółki Kraków

Sprzedaż sp z oo

Sprzedaż gotowy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością cieszy się ogromnym powodzeniem. Dzieje się tak ze względu na kilka faktów, takich jak: skomplikowane i czasochłonne procedury rejestracyjne, atrakcyjność prowadzenia spółek, chęci i możliwości rozpoczynania własnych działalności gospodarczych.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością cieszą się największą popularnością. Wpływa na to fakt że, ograniczona odpowiedzialność majątkowa wspólników pozwala im na mniej ryzykowne działanie. W razie nie możności spłaty przez spółkę zobowiązań nie odpowiadają oni całym swoim majątkiem, lecz do wysokości zakupionych udziałów.

Na to że spółka z o.o. jest coraz częściej wybierana wpływa także możliwość założenia jej przez Internet, co znacznie skraca czas i ułatwia jej założenie. Jej atutem jest również niewielki wymagany kapitał początkowy wynoszący zaledwie 5000 złotych. Możliwość ustanowienia tak niskiego kapitału wpływa na koszty jej założenia. Dodatkowo ta forma działalności może być prowadzona przez tylko jedną osobę i jest to wtedy jednoosobowa spółki z o.o.