Gotowe spółki Kraków

Sprzedam spółkę wielkopolskie

Województwo wielkopolskie jest jednym z regionów Polski, który bardzo intensywnie rozwija się w sferach industrialnych. Z tego powodu wiele młodych ludzi decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, ponieważ w dużym stopniu sprzyja temu region.

Najbardziej komfortowym i najszybszym sposobem na rozpoczęcie prowadzenia własnego podmiotu działalności gospodarczej jest zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dlaczego akurat spółka z o.o.? Jest to w ostatnich czasach najczęściej wybierany typ podmiotu prawnego w Polsce.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do rodziny spółek handlowych. Wynika z tego, że posiada własną osobowość prawną, dzięki czemu może samodzielnie dokonywać czynności prawnych. Podmiot ten jest dobrym rozwiązaniem na rozwój swojego pierwszego przedsiębiorstwa, ponieważ jej kapitał zakładowy jest niski – wynosi tylko pięć tysięcy złotych. Dodatkową zaletą jest fakt, że jej wspólnicy nie odpowiadają za jej zobowiązania swoim prywatnym majątkiem.

Decydując się na zakup gotowego podmiotu gospodarczego, młody przedsiębiorca zyskuje przede wszystkim czas, który zamiast marnować na procesy związane z rejestracją spółki, może poświęcić na rozwój własnej firmy.