Gotowe spółki Kraków

Sprzedam spółkę kujawsko-pomorskie

Mieszkasz w województwie kujawsko-pomorskim? Planujesz rozwinąć tam swój własny biznes? Świetna decyzja! Własna działalność gospodarcza jest najlepszą drogą do osiągnięcia szczytu kariery zawodowej.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie, najchętniej wybieraną formą na prowadzenie działalności gospodarczej, jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka z o.o. należy do rodziny spółek handlowych. Posiada ona osobowość prawną, dzięki czemu jest zdolna do czynności prawnych. Można ją założyć na podstawie stosunkowo niskiego kapitału, ponieważ musi on minimalnie wynosić 5000 złotych. Jedną z jej największych zalet jest fakt, że jej wspólnicy nie odpowiadają swoim prywatnym majątkiem za jej zobowiązania. Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć w dwojaki sposób: metodą tradycyjną lub za pośrednictwem Internetu.

Jak wygląda każda z tych metod? Jest to tak szeroki temat, że ciężko by było zmieścić wszystkie informacje w jednym artykule. Skupmy się więc na tym co najważniejsze. Jak nietrudno się domyślić o wiele korzystniejszą metodą jest założenie spółki za pośrednictwem Internetu. Dlaczego? Przez cały proces rejestracji można przejść nie wychodząc z domu, zaś w przypadku rejestracji tradycyjnej nie da się uniknąć odwiedzenia kilku urzędów. Dużą różnicę stanowi również czas oczekiwania na decyzję zwrotną, w przypadku rejestracji przez Internet wynosi on maksymalnie 24 godziny, natomiast proces tradycyjny może trwać nawet do trzech tygodni. No i najważniejsze – koszty. Wybierając rejestrację działalności gospodarczej on-line, jesteśmy w stanie zaoszczędzić prawie połowę kosztów rejestracji metodą tradycyjną, ponieważ unikamy opłacania taksy notarialnej.