Gotowe spółki Kraków

Sprzedam działającą spółkę

Sprzedaż działających spółek cieszy się ogromną popularnością. Z kolei na ich powodzenie wpływa kilka zasadniczych czynników.

Na nabycie istniejącego podmiotu decydują się osoby, którym zależy na bardzo szybkim rozpoczęciu działalności. Jednostka taka posiada już wszystkie niezbędne wpisy, kapitał zakładowy oraz wszelkie dokumenty, które warunkują jej działanie na rynku. Kupując taki podmiot, można wręcz natychmiast rozpocząć działania swojego przedsiębiorstwa.

Kolejną korzyścią wynikłą ze stażowej jednostki jest czas, przez który działa na rynku. Znacznie podnosi on wiarygodność spółki, nie tylko w oczach potencjalnych Klientów, ale również partnerów biznesowych oraz instytucji finansowania takich jak np. banki. Dzięki temu spółka ta ma ogromne szanse na zawarcie atrakcyjnych kontraktów, pozyskanie dotacji unijnych oraz kredytów.
Jedynym zagrożeniem wynikłym z zakupu działającej spółki jest fakt, że spółkę taką nabywamy wraz z jej historią, która niestety może skrywać zadłużenia oraz fatalną renomę.