Gotowe spółki Kraków

Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością dla cudzoziemca

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to najczęściej wybierana forma prowadzenia firmy. Dlaczego?

Po pierwsze, założyć ją może niemal każdy w każdym celu pod warunkiem, iż jest on zgodny z prawem. Spółka z o.o. wymaga też niewielkiego kapitału zakładowego w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych. W porównaniu przykładowo ze spółką komandytowo-akcyjną bądź akcyjną, gdzie jego wysokość jest odpowiednio 10 i 20 razy większa, kwota ta jest niemal symboliczna. Osobowość prawna oraz ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę bez wątpienia również zachęcają do prowadzenia działalności właśnie pod jej postacią.

Jedną z istotniejszych wad spółki z o.o., zwłaszcza w przypadku zagranicznych przedsiębiorców, jest jej długa i skomplikowana rejestracja. Niedogodności te można jednak w prosty sposób pominąć decydując się na kupno gotowego podmiotu.

Nabywając gotową spółkę z o.o. możesz natychmiast poprowadzić pod nią firmę. Twoim jedynym obowiązkiem jest złożenie podpisu na jej umowie pod nadzorem notariusza. Co istotne, jeżeli spółkę zakłada cudzoziemiec dodatkowo wymaga się obecności tłumacza przysięgłego.