Gotowe spółki Kraków

Spółka z oo założenie

Decydując się na prowadzenie firmy przedsiębiorca ma dwie możliwości – samodzielnie założyć działalność składając niezbędne dokumenty aby uzyskać wpisy do rejestrów lub zakup gotowego podmiotu gospodarczego. W pierwszym przypadku wnioskodawca może mieć pewność, że spółka jest czysta, ponieważ sam zakłada ją od podstaw oraz że przedsiębiorstwo dopasowane jest do wymagań osoby fizycznej składającej wniosek m.in. do Krajowego Rejestru Sądowego.

Jak wygląda proces rejestracji firmy? Pierwszym etapem jest sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego lub przy użyciu gotowego wzorca umowy udostępnionego w portalu ministerialnym. Przedsiębiorca wypełnia dokument niezbędnymi danymi – statut powinien zawierać nazwę i siedzibę firmy, liczbę wspólników, wartość nominalną udziałów oraz czas trwania, jeżeli można go dokładnie określić.

Następnie wniosek wysyła się do Krajowego Rejestru Sądowego, który w przypadku tradycyjnej formy ma 7 dni na rozpatrzenie, a w przypadku trybu elektronicznego – 24 godziny.

Większość osób decyduje się jednak na rejestrację online, ponieważ jest ona zarówno prostsza i szybsza.