Gotowe spółki Kraków

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością rejestracja online

Chcesz rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej? Świetny pomysł!

Aktualnie najpopularniejszą formą prawną na prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie przez przypadek spółki z o.o. są tak często wybierane wśród przedsiębiorców. Opisywana forma prawna posiada wiele zalet, które w dużej mierze ułatwiają początkowe funkcjonowanie podmiotu gospodarczego.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do grupy spółek handlowych. Podmiot ten posiada osobowość prawną, dzięki czemu jest zdolny do samodzielnego dokonywania czynności prawnych. Ogromną zaletą tej formy prawnej jest stosunkowo niski kapitał zakładowy, ponieważ musi on wynosić minimalnie tylko pięć tysięcy złotych. Należy również zaznaczyć, że wspólnicy spółki z o.o. nie odpowiadają za jej zobowiązania swoim prywatnym majątkiem.

Jak założyć własną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? Najszybszą metodą jest z pewnością rejestracja podmiotu gospodarczego za pośrednictwem Internetu. Można jej dokonać dosłownie o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego miejsca – aby to zrobić wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu, kilka minut oraz trochę chęci.

Cały proces rejestracyjny zamyka się zwykle w ciągu doby, a jego koszty są praktycznie o połowę mniejsze niż w przypadku tradycyjnego procesu rejestracji podmiotu gospodarczego.