Gotowe spółki Kraków

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością dla cudzoziemców

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istoty obcego kapitału na polskim rynku. Tymczasem ma on ogromne znaczenie dla rozwoju naszej gospodarki.

W Polsce najkorzystniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Niestety wiąże się ona z bardzo istotną niedogodnością, która może skutecznie zniechęcić do założenia firmy w naszym kraju, zwłaszcza cudzoziemców. Mowa o długiej i skomplikowanej rejestracji, która trwać może nawet kilka tygodni. Co prawda, rejestracja spółki z o.o. przez Internet może skrócić ten proces do zaledwie jednego dnia, jednakże do jej wykonania upoważnieni są jedynie polscy obywatele, gdyż jednym z warunków jej przeprowadzenia jest posiadanie numeru PESEL.

Cudzoziemcy, którzy pragną zniwelować trudności związane z tradycyjną rejestracją mogą zdecydować się na zakup gotowej spółki z o.o.

Tym sposobem w przeciągu jednej doby stają się właścicielami podmiotu przygotowanego do natychmiastowego rozpoczęcia aktywności na rynku. Ich obowiązki zostają zredukowane do podpisania umowy u notariusza. W przypadku braku płynnej znajomości języka polskiego w procesie tym musi uczestniczyć tłumacz przysięgły, gdyż właśnie w tym języku sporządzona musi zostać umowa spółki.