Gotowe spółki Kraków

Spółka z o.o. komandytowa w 2016

Poza spółkami, które są dokładnie wymienione w kodeksie spółek handlowych, przedsiębiorcy mogą założyć przedsiębiorstwa będące ich połączeniem. Najpopularniejszym połączeniem jest to składające się z spółki z o.o. oraz spółki komandytowej.

Prowadzenie takiej spółki na dwie znaczące zalety. Pierwszą z nich jest to, że każdy z jej wspólników ma ograniczoną odpowiedzialność. W razie nie powodzenia biznesu nie muszą się oni martwić o stan swojego prywatnego majątku. Drugą zaletą prowadzenia spółki z o.o. komandytowej jest odprowadzanie jednorazowego podatku od zysku spółki. W spółce z o.o. zysk spółki poddawany jest zarówno podatkowi CIT (płaci spółka jako osoba prawna) jak i PIT (opłacany od podzielonego zysku między wspólników).

Odprowadzanie podwójnego opodatkowania ma zazwyczaj bardzo niekorzystny wpływ na finanse przedsiębiorstwa. Prowadząc spółkę z o.o. warto zastanowić się nad jej przekształceniem w spółkę z o.o. komandytową. Usługi z tego zakresu świadczą nasi eksperci. Natomiast osoby zakładające dopiero działalność gospodarczą mogą skorzystać z naszej oferty sprzedaży gotowych spółek z o.o. komandytowych z 2016 roku.