Gotowe spółki Kraków

Spółka z o.o a ZUS

Spółka z o.o. jak zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę posiada liczne zalety. Do najważniejszych z nich zalicza się brak odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki, stosunkowo niskie koszty założenia, możliwość rejestracji w 24 godziny w ministerialnym systemie online oraz możliwość zwolnienia z ZUSu, o której wiedzą tylko nieliczni.

Niewiele osób decydujących się na prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zdaje sobie sprawę, że dzięki niej mogą skutecznie ograniczyć koszty, dzięki możliwości uzyskania zwolnienia z obowiązkowych składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jest to opcja dostępne jednak tylko dla właścicieli spółki wieloosobowej, mogą z niej skorzystać więc tylko Ci, którzy prowadzą spółkę w co najmniej dwie osoby. Jest to jedyny i zarazem obowiązkowy warunek jaki należy spełnić. Planując założenie spółki jednoosobowej warto rozważyć przekazanie jednego lub kilku procent osobie zaufanej czy członkowi rodziny, aby zyskać szansę na ominięcie opłat związanych ze składkami na ZUS.