Gotowe spółki Kraków

Spółka komandytowa

Spółka komandytowa może być także świetna formą dla Twojej firmy! Chociaż obecnie najczęściej wybieraną formą spółki jest spółka z o., spółka komandytowa również cieszy s popularnością. 
 
Spółka komandytowa jest formą, która zaliczana jest do osobowych spółek kapitałowych co oznacza, że jej założenie i prowadzenie ma ścisły związek z osobami czyli jej wspólnikami. Jednak istotną rolę odgrywa w niej również kapitał, pochodzący z wkładów wnoszonych przez komplementariuszy. Ten rodzaj wspólników, posiada podobnie jak udziałowcy w spółkach z o.o., ograniczoną odpowiedzialność do wysokości sumy komandytowej.  
 
Zaletą z założenia  lub też zakupu spółki komandytowej jest brak podwójnego opodatkowania, które niestety występuje w spółkach kapitałowych, takich jak spółka z o.o. lub akcyjna. Nawet w tych formach, dzięki istnieniu spółki komandytowej, jest możliwość uniknięcia tej nieprzyjemniej sytuacji, jaką jest podwójne opodatkowanie. Tworzy się wtedy spółkę z o.o. komandytową.  
 
Wszystkich, którzy chcieliby założyć spółkę z o.o., komandytową czy z o.o. komandytową zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.