Gotowe spółki Kraków

Spółka kapitałowa na sprzedaż

Prowadzenie własnej działalności po za tym że, może być szansą na rozwój i osiągnięcie sukcesu, nie się z sobą ryzyko. Aby je zminimalizować podczas prowadzenia własnej firmy, warto podczas wybierania jej formy zdecydować się na spółkę handlową kapitałową.

Cechą charakterystyczną spółek kapitałowych jest ograniczona odpowiedzialność majątkowa wspólników do wysokości wniesionych wkładów w postaci akcji (spółka akcyjna) lub udziałów (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Wspólnik spółki kapitałowej w razie niemożliwości spłaty zobowiązań przez spółkę odpowiada tylko do wysokości posiadanych akcji bądź udziałów. Chroni to majątek wspólnika i zmniejsza ryzyko zaangażowania się w działalność przedsiębiorstwa.

Wadą spółek kapitałowych jest dość skomplikowany i czasochłonny proces ich rejestracji. Jednak jest na to bardzo dobre rozwiązanie, które stanowią przeznaczone na sprzedaż spółki kapitałowe (spółka akcyjna i z ograniczoną odpowiedzialnością). Nabywca takich spółek uniknie samodzielnej rejestracji takiego przedsiębiorstwa oraz będzie mógł szybciej rozpocząć działalność gospodarczą.