Gotowe spółki Kraków

Spółka cicha co to jest?

Ponieważ w obrocie gospodarczym używa się różnej terminologii, która może sprawić trudności początkującym przedsiębiorcom, dlatego polecamy w przypadku niejasności kontakt z naszymi ekspertami, którzy są w stanie wyjaśnić Państwu wszelkie nieścisłości. Najczęstszym jednak pytaniem, w kwestii przedsiębiorstw było zagadnienie typu “spółka cicha co to jest”.

Przedsiębiorstwo, które tak naprawdę nie można nazwać spółką, a umową powstało na mocy układu co najmniej dwóch wspólników, z czego jeden wnosi wkład majątkowy na rzecz innego kontrahenta w zamian za reprezentacje oraz prowadzenie firmy przez drugiego. Mimo podobieństwa do spółki komandytowej, nie posiadają one jednak cech wspólnych. Układ, w którym jeden ze wspólników nie jest ujawniany ma jedynie cel zarobkowy. Stosunek spółki cichej powstał na mocy umowy zawartej pomiędzy podmiotem prowadzącym przedsiębiorstwo, a cichym wspólnikiem.

Jeżeli planujesz otworzyć własne przedsiębiorstwo i nie wiesz jaka forma działalności będzie dla Ciebie najlepsza, to polecamy konsultację z naszym ekspertem, który przedstawi pełną ofertę gotowych spółek na sprzedaż.