Gotowe spółki Kraków

Samodzielna rejestracja czy zakup spółki

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Jest to ciekawa i godna rozważenia alternatywa w przeciwieństwie do pracy na etacie czy przebywania na bezrobociu. Kiedy wiadomo co chce się robić i wybrało się już formę działalności, pojawia się pytanie czy wybrać samodzielną rejestrację czy zakup spółki?

Dokonując samodzielnie rejestracji spółki, trzeba się liczyć z czasem i dodatkową pracą. W zależności od wybranej formy działalności gospodarczej, rejestracja przedsiębiorstwa może przebiegać różnie. Zakładanie spółki kapitałowej na ogół jest bardziej czaso- i pracochłonne od zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej. Jednak prowadzenie spółek kapitałowych ma swoje zalety, takie jak m.in ograniczona odpowiedzialność majątkowa.

Ceniący swój czas i pracę mogą zdecydować się na zakup już gotowej i zarejestrowanej spółki. Przedsiębiorstwo takie wcześniej nie prowadziło żadnej działalności gospodarczej, więc nie posiada też zobowiązań. Ma wszystkie niezbędne dokumenty, by mogło działać legalnie. Wystarczy dokonać tylko zmian danych i uiścić opłaty związane z założeniem spółki.