Gotowe spółki Kraków

Rejestrowanie spółki z o.o. bez aktu notarialnego

Otwieranie własnej działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest w Polsce bardzo częstym zjawiskiem. Spółka z o.o. swoją popularność zawdzięcza korzyściom jakie płyną z jej prowadzenia.

Decydując się na otwarcie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością warto założyć ją przez Internet. Rejestracja spółki z o.o. online możliwa jest od 2012 roku na specjalnej platformie teleinformatycznej. Założenie spółki z o.o. przez Internet odbywa się bez udziału notariusza, ponieważ wszystkie dokumenty, które są niezbędne do rejestracji spółki dostępne są w formie wzoru na platformie. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi ponosić wysokich kosztów związanych z tworzeniem umowy spółki w formie aktu notarialnego. Wszystkie dokumenty generowane są automatycznie w systemie po wprowadzeniu danych przez przedsiębiorcę.

Rejestracja spółki przez Internet trwa maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do wybranego wcześniej sądu rejonowego, co jest kolejną zaletą tej formy zakładania spółki.