Gotowe spółki Kraków

Rejestracja spółki z oo przebieg procesu

W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spowodowane jest to głównie cechą charakterystyczną tego rodzaju spółki, czyli ograniczoną odpowiedzialnością właścicieli za zobowiązania spółki. Sprowadzają się one tylko do wysokości kapitału zakładowego.

Pierwszym krokiem kwestii rejestracji spółki jest sporządzenie i podpisanie umowy spółki. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością umowa ta musi mieć charakter aktu notarialnego. Ustawa o rachunkowości określa dokładanie co musi zawierać taka umowa. To bardzo ważny dokument, regulujący sposób działania i funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Kolejnym niezbędnym krokiem jest rejestracja spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dokonuje się tego za pomocą odpowiedniego wniosku (KRS- W3) i kilku formularzy. Nie wolno zapomnieć również o zgłoszeni spółki w urzędach takich jak:

  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • Urząd Skarbowy,
  • Urząd Statystyczny.
  • Powyższe działania są stosunkowo dość skomplikowane, wiec nic dziwnego jak nie wszystko będzie odrazu jasne. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z rejestracja spółki z oo przebieg procesu, skontaktuj się z nami i uzyskaj odpowiedzi od naszych ekspertów.