Gotowe spółki Kraków

Rejestracja spółki VAT 2017

Rejestracja działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności oraz niezliczoną liczbą dokumentów. Wpis do rejestru VAT w 2017 roku może okazać się znacznie trudniejszy. Niektóre przedsiębiorstwa muszą liczyć się z odmową rejestracji firmy w VAT.

Największą planowaną zmianą, jaka miała wejść w życie 1 stycznia miała być kaucja rejestracyjna. Rząd jednak zastanawia się nad jej wprowadzeniem. Wpłata kaucji miałaby być warunkiem rejestracji podmiotu w rejestrze. Zobowiązane do wpłaty kaucji byłyby przedsiębiorstwa, co do których istniałoby ryzyko wystąpienia zaległości podatkowych.

Nowe przepisy będą miały na celu lepszą weryfikację podmiotów starających się zarejestrować działalność w rejestrze VAT. Zdaniem Ministra Finansów zaostrzenie przepisów jest konieczne, z uwagi na coraz częściej występujące przestępstwa podatkowe.

Chcesz zarejestrować działalność? Nasi eksperci w profesjonalny sposób pomogą Ci w tym zadaniu. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowej oferty.