Gotowe spółki Kraków

Rejestracja spółki komandytowej w KRS

Chcą rozpocząć własny lub wspólny biznes, należy poczynić sporo kroków, by można było robić to zgodnie z prawem. Rejestracja spółki komandytowej w Krajowym Rejestrze Sądowym to jeden z najważniejszych etapów jej zakładania. Etap ten dotyczy także innych spółek takich jak akcyjna, z ograniczona odpowiedzialnością czy jawna.

Proces ten polega na złożeniu niezbędnych dokumentów oraz uiszczeniu wymaganych opłat. Wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców, spółki komandytowej znaleźć można na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Nosi on znak KRS – W1. Wraz z nim należy złożyć wymagane załączniki. Złożenie poprawnie wypełnionych formularzy to nie koniec. Należy nie zapomnieć o dokonaniu opłat za wpis go rejestru i ogłoszenie tego w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Dopiero to może sfinalizować rejestrację w KRS.

Proces rejestracji spółki komandytowej, jak również innych form można zlecić wyspecjalizowanym w tym zakresie firmą, lub zdecydować się na zakup gotowego przedsiębiorstwa, co zdecydowanie ułatwia rozpoczęcie biznesu.