Gotowe spółki Kraków

Rejestracja spółki komandytowej 2015

Na początku stycznia 2015 roku weszła w życie nowa ustawa, pozwalająca na rejestrację spółki komandytowej przez Internet. Od tej pory oprócz spółki z o.o., również spółkę komandytową będzie można założyć szybciej, korzystając z strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zanim dokona się jeszcze rejestracji spółki komandytowej należy spisać umowę. Jeżeli rejestracji dokonuje się w systemie tradycyjnym, należy udać się do notariusza, ponieważ umowa musi mieć formę aktu notarialnego. Jeżeli korzysta się z możliwości rejestracji spółki przez Internet, trzeba skorzystać z gotowego wzorca umowy.

Koszty związane z wpisem do Rejestru Przedsiębiorców są w przypadku rejestracji internetowej znacznie niższe. Niestety opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym pozostaje niezmienna. Oprócz niższych kosztów i wygody zakładania, internetowy sposób rejestracji spółki pozwala na zaoszczędzenie czasu. Warto skorzystać z takiej możliwości. Spółka komandytowa jest dobrą formą prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby posiadające kapitał i pomysły.