Gotowe spółki Kraków

Rejestracja spółek z o.o. przez cudzoziemców

Nasze prawo umożliwia prowadzenie firmy obcokrajowcom nie mieszkającym w Polsce. Cudzoziemcy mają możliwość założenia działalności zarówno w formie spółki akcyjnej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, a także z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka z o.o. jest najpowszechniej wybieraną ze względu na stosunkowo niski wymagany kapitał początkowy i niewielki zakres formalności koniecznych do jej powołania.
Rejestracja spółek z o.o. przez cudzoziemców może odbywać się na dwa sposoby. Istnieje możliwość założenia firmy elektronicznie, z wykorzystaniem wzorca umowy. Jest on dostępny
w systemie teleinformatycznym (tzw. S-24). Skorzystanie z niego umożliwia załatwienie wszelkich formalności bez konieczności wizyty u notariusza. Istnieje również możliwość tradycyjnego zarejestrowania firmy poprzez sporządzenie umowy spółki u notariusza i złożenie wniosków w KRS.
Jeżeli zainteresowała Cię rejestracja spółek z o.o. przez cudzoziemców i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.