Gotowe spółki Kraków

Prosta spółka akcyjna zakładanie przez Internet

Rozpoczęcie działań związanych z założeniem Prostej Spółki Akcyjnej możliwe będzie od 2021 roku. Na wprowadzenie nowego rodzaju spółki przedsiębiorcy muszą więc trochę poczekać. Prosta Spółka Akcyjna zakładanie przez Internet to chyba najszybsza i najłatwiejsza metoda dla większości przedsiębiorców. Procedura założenia prostej spółki akcyjnej tak jak w przypadku innych spółek zaczyna się oczywiście od zawarcia umowy spółki.

Zawarcie umowy online wymaga jedynie poprawnego wypełnienia zamieszczonego na portalu S24 wzorca umowy. Co najważniejsze umowa musi być opatrzona elektronicznymi podpisami kwalifikowanymi lub Profilami Zaufanymi wszystkich założycieli. Prosta Spółka Akcyjna zakładanie przez Internet nie jest procesem skomplikowanym.

Po zawarciu umowy spółki przejść należy do czynności wypełnienia wniosku rejestracyjnego, który również musi być podpisany elektronicznie, ale tym razem już jedynie przez wszystkich członków zarządu.

Zamieścić obowiązkowo trzeba także opłatę za wniosek do KRS w wysokości 250 zł, po czym odczekać 24h na rozpatrzenie złożonego wniosku i na tym rejestracja się kończy.