Gotowe spółki Kraków

Prosta spółka akcyjna jak zarejestrować?

Prosta Spółka Akcyjna to jedna ze spółek kapitałowych, której wykorzystanie może wiązać się z licznymi korzyściami dla wspólników. Została stworzona z myślą o środowisku startupów, ale może znaleźć zastosowanie również w przypadku dobrze działających i rozwiniętych biznesów.

Jakie korzyści posiada P.S.A.?
– ograniczenie odpowiedzialności za zobowiązania spółki – wspólnicy nie odpowiadają własnym majątkiem za zobowiązania spółki. Zarząd również nie poniesie żadnych konsekwencji, jeśli złoży w terminie wniosek o ogłoszenie jej upadłości.

– odpowiedzialność za pracowników – pracownicy czasami pokazują swoją lekkomyślność w wykonywaniu powierzonych im zadań. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na P.S.A. nie będzie odpowiadać majątkiem osobistym za nieumyślne błędy zatrudnionych.

– pozyskanie inwestora – w spółkach kapitałowych inwestor obejmuje udziały lub akcje i stanie się współwłaścicielem projektu. Może nie tylko przekazać pieniądze, ale również wspomóc firmę wiedzą i doświadczeniem.

– możliwość sprzedania biznesu – startupowcy zaczynający przedsięwzięcie często nie planują rezygnacji ze swojej dotychczasowej pracy lub zajęcia, aby zapewnić sobie środki utrzymania lub z góry zakładają, że sprzedadzą projekt i pozostaną przy podstawowej pracy wykonywanej przed inwestycją.

Jak widzisz prosta spółka akcyjna niesie za sobą wiele korzyści. Założenie takiej jednostki również nie jest skomplikowanym procesem. Chcesz założyć prostą spółkę akcyjną? Możemy Ci w tym pomóc.