Gotowe spółki Kraków

Proces sprzedaży spółki

Spółki przeznaczone do sprzedaży stanowią bardzo atrakcyjną formę prowadzenia działalności gospodarczej dla wielu osób. Procedury rejestracyjne wielu typów przedsiębiorstw są długie i skomplikowane. Dlatego coraz więcej osób rozpoczynających własny biznes decyduje się na zakup przedsiębiorstwa, niż na jego zakładanie.

Proces sprzedaży spółki polega na zmianie właściciela istniejącego już przedsiębiorstwa, np. poprzez zakup wszystkich udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Następnie należy zmienić dane firmy, takie jak nazwa, siedziba, właściciel. Po dokonaniu tych czynności nowy właściciel spółki może prowadzić legalnie działalność gospodarczą.

Zaletami zakupu gotowej spółki jest na pewno oszczędność czasu oraz możliwość szybkiego rozpoczęcia prowadzenia biznesu. Dodatkowo dla przedsiębiorcy o duża wygoda i ułatwienie. Nie musi sam zajmować się procedurami rejestracyjnymi przedsiębiorstwa. Może skupić się na najważniejszych działaniach. Gotowe spółki nie posiadają żadnych zobowiązań, które mogłyby być zmartwieniem przyszłego właściciela.