Gotowe spółki Kraków

Porady prawne przy sprzedaży spółek

Postanawiając założyć własną działalność warto zdecydować się na zakup gotowego już podmiotu gospodarczego. Pozwala to zaoszczędzić sporo formalności, a także czasu, który musielibyśmy spędzić w urzędach.

Nabycie gotowej spółki jest kwestią na tyle poważną, że najbezpieczniejsze okazuje się skorzystanie z profesjonalnego doradztwa prawnego.Kompetentni adwokaci pomogą bowiem w doborze odpowiedniego podmiotu, który zaprezentuje się optymalnie dla Twojej działalności.

Największą pewność daje oczywiście zakup spółki zupełnie nowej z czystą historią gospodarczą, jednak efektywniejszy może okazać się wybór spółki z określonym stażem. Po pierwsze, pozwala ona na osiągnięcie sporych zysków w krótkim czasie, dodatkowo zwiększa także zdolność kredytową oraz szanse na pozyskanie dotacji unijnych oraz innych dofinansowań.

Zakup takiego podmiotu oczywiście wiąże się także z większym niebezpieczeństwem. Z tego powodu adekwatne wydaja się być konsultacje prawne, które zapewnią nas o braku zaległoności wobec instytucji ze strony danej jednostki.