Gotowe spółki Kraków

Pominięcie ZUS w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Jak wiadomo prowadzenie własnej firmy nie jest prostym zadaniem zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Nowa firma nie od razu przynosi zyski, jednak od początku istnienia generuje koszty. Należy liczyć się z koniecznością płacenia podatków oraz składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, które są bardzo wysokie.

Niejeden przedsiębiorca rezygnuje z założenia własnej firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością właśnie przez konieczność płacenia wysokich składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dla osoby, która dopiero chce zacząć prowadzenie biznesu składki ZUS mogą okazać się barierą nie do przejścia.

Istnieje możliwość uniknięcia konieczności płacenia składek do ZUS. Sposobem na ich uniknięcie jest założenie dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wystarczy, że przekażesz komuś 1% swoich udziałów. Mając wspólnika nie musisz płacić ZUS-u.

Chcesz założyć własną działalność w formie spółki z o.o.? Zapraszamy do kontaktu – oferujemy rejestrację oraz sprzedaż gotowych spółek.