Gotowe spółki Kraków

Pełne założenie spółki zoo

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może być dla Ciebie wyzwaniem, jednak jest to proces niezbędny do tego, aby ta forma przedsiębiorstwa mogła legalnie prowadzić swoją działalność gospodarczą na rynku.

Przed założeniem tego typu spółki handlowej niezwykle ważna jest lektura Kodeksu Spółek Handlowych. Umożliwi to Tobie zaznajomienie się z istotą działalności tego podmiotu i zrozumienie zasad jego działania. Pełne założenie spółki zoo wymaga znajomości przepisów prawnych i zaangażowania przedsiębiorcy. Jest to proces czasochłonny i wymaga wkładu pieniężnego. Przedsiębiorca musi między innymi ponieść koszty związane z opłatą notarialnego sporządzenia umowy, odpisy oraz dotyczące wpisu do KRS – Krajowego Rejestru Sądowego. Najwięcej środków obejmuje jednak pokrycie kapitału zakładowego, którego minimalna wartość to 5000 zł.

Przedsiębiorcy mogą rejestrować spółki samodzielnie na dwa sposoby – tradycyjny i elektroniczny. Mają oni również możliwość zlecenia założenia spółki przez profesjonalną firmę.