Gotowe spółki Kraków

Odmowa rejestracjii w VAT 2017

W 2017 roku przedsiębiorców chcących zarejestrować swoją firmę w rejestrze VAT czekają spore zmiany. Dla wielu rejestracja spółki jako podatnika może okazać się wręcz niemożliwa, za sprawą nowych przepisów. Przepisy te będą miały na celu lepszą weryfikację podmiotów starających się o wpis do rejestru oraz podatników już zarejestrowanych.

W planach jest wprowadzenie możliwości odmowy rejestracji spółki w rejestrze VAT. Podmioty będą poddawane próbie weryfikacji. Jeśli przedsiębiorca nie będzie odpowiadał na telefony lub wezwania albo okaże się, że dana firma nie istnieje, nie zostanie ona zarejestrowana.

Planowane także było wprowadzenie kaucji rejestracyjnej, którą wpłacać musiałyby podmioty, co do których istnieje ryzyko wystąpienia zaległości podatkowych. Ten pomysł jak na razie jest jeszcze analizowany, gdyż budzi sprzeciw wśród przedsiębiorców.

Jesteś zainteresowany rejestracją spółki? Masz obawy, że nie uda Ci się uzyskać wpisu do rejestru VAT? Napisz do nas, a pomożemy Ci w założeniu własnej firmy.