Gotowe spółki Kraków

Obniżenie wysokości podatku CIT

Myślisz nad założeniem własnej firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Zarejestruj ją z naszą pomocą i korzystaj z preferencyjnej stawki podatku CIT.

Obniżenie wysokości podatku CIT to zmiana, na którą czekało wielu przedsiębiorców. Od 1 stycznia 2017 roku obowiązuje nowa stawka podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 15% dla małych podatników. Do grona małych podatników zalicza się przedsiębiorstwa, które w poprzednim roku obrotowym osiągnęły przychody ze sprzedaży wraz z należnym podatkiem dochodowym nieprzekraczające równowartości 1 200 000 euro.

Obniżenie wysokości podatku z 19% do 15% to wielkie ułatwienie dla przedsiębiorców. Pozwoli ono na rozwój małych firm oraz wyrówna szanse na rynku.

Korzystać z niższej stawki podatku mogą również nowe przedsiębiorstwa, jednak z pewnymi ograniczeniami. Firmy, które powstały w wyniku określonych w przepisach działań restrukturyzacyjnych nie będą mogły rozliczać się z podatku dochodowego korzystając z preferencyjnej stawki.