Gotowe spółki Kraków

Nowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Coraz częstsze ogłoszenia typu „kupie gotową spółkę” czy „gotowa spółka z o.o. na sprzedaż” są efektem dość skomplikowanego oraz czasochłonnego procesu rejestracyjnego w Polsce. Przedsiębiorcy rozpoczynający własną działalność gospodarczą coraz częściej zamiast samodzielnie zajmować się rejestracją własnej firmy wolą wybrać inne metody. Jedną z takich jest możliwość zakupu gotowej spółki.

Gotowa spółka np. z o.o. jest to istniejące już przedsiębiorstwo. Przeszło wszystkie etapy procesu rejestracji i posiada niezbędne dokumenty do tego, aby prowadzić działalność gospodarczą. Ponieważ od początku istnienia nie prowadziło żadnej działalności gospodarczej jest wolne od jakichkolwiek zobowiązań. Kwestią tą nie musi się martwić przyszły właściciel.

Nabycie nowej gotowej spółki z o.o. odbywa się poprzez zakup wszystkich udziałów tego przedsiębiorstwa. Następnie dokonuje się zmiany danych przedsiębiorstwa na dane nowego właściciela. Od tej pory nowy właściciel może prowadzić już swoje przedsiębiorstwo i uniknąć obowiązku przeprowadzania rejestracji własnej firmy.