Gotowe spółki Kraków

Niższy CIT

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie dla przedsiębiorców. Już samo jej założenie wymaga wiedzy i znajomości obowiązujących przepisów i procedur. W trakcie prowadzenia działalności ta wiedza również jest niezbędna. Należy znać wszystkie obowiązki leżące po stronie właściciela firmy oraz wiedzieć jakich formalności należy dopełnić.

Jedną z bardzo istotnych kwestii związanych z własną firmą jest konieczność płacenia podatków. Wielu właścicieli firm zniechęcają wysokie podatki, do jakich obligują ich przepisy prawa.

Warto jednak wiedzieć, że od stycznia bieżącego roku obniżona została stawka podatku CIT. Wysokość podatku z 19% zmalała aż do 15% . Niższa stawka obowiązywać będzie nowo założone firmy i te, których przychody roczne nie przekraczają 1,2 miliona euro. Każde udogodnienie, każda oszczędność jakiej może dokonać właściciel firmy na początku jej prowadzenia jest cenna. Wprowadzenie zmiany mają na celu pobudzić gospodarkę i zachęcić do rejestrowania działalności gospodarczych przez przyszłych przedsiębiorców.