Gotowe spółki Kraków

Na czym polega zakup spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to najpopularniejsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Niestety jej rejestracja wymaga poświęcenia sporej ilości czasu oraz nerwów, gdyż wiąże się ona ze skomplikowanymi formalnościami. Mając na uwadze stopień problematyki tego procesu, wielu przedsiębiorców decyduje się zakupić gotowy podmiot.

Jednak na czym tak naprawdę polega zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Kupując gotową spółkę stajesz się właścicielem podmiotu przygotowanego do prowadzenia działalności gospodarczej. Został on wyposażony we wszystkie niezbędne numery w tym NIP, KRS, REGON, które potwierdzają jego rejestrację w poszczególnych urzędach. Dodatkowo dysponuje też kontem bankowym, niejednokrotnie wyposażonym także w kapitał zakładowy.

Nabywanie spółki trwa maksymalnie 2 dni. Czas ten wiąże się jedynie z koniecznością podpisania umowy spółki w postaci aktu notarialnego u notariusza.

Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zakupić mogą nawet cudzoziemcy, warunkiem jest jednak, że wszystkie jej dokumenty muszą być sporządzone w języku polskim, toteż podpisywaniu umowy niejednokrotnie towarzyszyć musi tłumacz przysięgły.