Gotowe spółki Kraków

Mniejszy CIT 2017

Obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych to zdecydowanie dobra decyzja. Od 1 stycznia 2017 roku obowiązuje nowa ustawa dotycząca tego podatku. Stawka podatku CIT została zmniejszona z 19% do 15%. Niższa stawka dotyczy małych podatników, którymi są przedsiębiorstwa osiągające przychody ze sprzedaży wraz z należnym podatkiem od towarów i usług nieprzekraczające równowartości 1,2 mln euro w danym roku podatkowym. Niższa stawka podatku obowiązuje również nowe przedsiębiorstwa jednak w ograniczonym stopniu. Podmioty, które powstały w wyniku określonych w przepisach operacji restrukturyzacyjnych nie będą mogły korzystać z preferencyjnej stawki CIT.

Zmiany w wysokości stawki podatku dochodowego od osób prawnych mają na celu zwiększenie rozwoju małych przedsiębiorstw, dla których konieczność opłaty wysokiego podatku była sporym problemem.

Jesteś zainteresowany założeniem własnej firmy? Zrób to z naszą pomocą – oferujemy profesjonalną pomoc przy rejestracji spółek. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane.