Gotowe spółki Kraków

Kupię spółkę z dokumentami źródłowymi

Zakup spółki oprócz tego, że pozwala nam ominąć skomplikowany proces rejestracyjny, dodatkowo umożliwia nabycie spółki stażowej.

Spółki, które niegdyś prowadziły działalność gospodarczą są znacznie bardziej atrakcyjne niż te, które dopiero co powstały. Staż, który posiadają, znacznie zwiększa ich wiarygodność w otoczeniu biznesowym, co wpływa na możliwość zawarcia korzystnych kontaktów i transakcji. Podmiot taki budzi również większe zaufanie w oczach instytucji finansowania, dzięki czemu podnosi się jego zdolność kredytowa, a to bezpośrednio odbija się na szansie pozyskania kredytów, dotacji unijnych oraz innych świadczeń pieniężnych.

Niestety nabywanie spółek stażowych wiążę się z ryzykiem przejęcia jednostki zadłużonej. Aby uniknąć tych nieprzyjemności, bardzo ważne jest dokładne przeanalizowanie dokumentacji źródłowej firmy. Zawiera ona całą historię operacji, na podstawie której łatwo określić zobowiązania danej spółki. Sprawdzenia historii gospodarczej podmiotu można dokonać w Krajowym Rejestrze Sądowym. Decydując się na nabycie podmiotu, który niegdyś prowadził już działalność koniecznie należy dokonać powyższej kontroli, ponieważ jedynie bezpieczna spółka jest w stanie przynieść przedsiębiorcy szybki i efektowny sukces.