Gotowe spółki Kraków

Księgowość spółki Kraków

Księgowość jest podstawowym działem w każdej firmie. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek prowadzenie księgowości w swojej firmie. Sposób prowadzenia księgowości w spółkach różni się od siebie. Zależy on w szczególności od formy prawnej przedsiębiorstwa oraz osiąganych przychodów. Nie każda firma może korzystać z prowadzenia księgowości w uproszczonej formie.

Księgowość uproszczona może być prowadzona przez osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie u których przychody ze sprzedaży nie przekroczyły określonej w przepisach kwoty. Wszystkie podmioty które przekroczyły określony limit oraz spółki z ograniczona odpowiedzialnością, spółki akcyjne, spółki komandytowe i spółki komandytowo-akcyjne zobowiązane są do prowadzenia pełnej księgowości, czyli ksiąg rachunkowych.

Prowadzenie księgowości nie jest prostym zadaniem dlatego dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie współpracy z profesjonalnym biurem rachunkowym, które oferuje kompleksowe usługi księgowe.