Gotowe spółki Kraków

Koszty założenia spółki

Jedną z ciekawych, dostępnych obecnie form na prowadzenie własnej działalności jest spółka. Interesującą kwestią dotyczącą tego zagadnienia, stanowią koszty założenia spółki.

W prawie każdą rzecz, która ma przynieść w przyszłości duże przychody, należy najpierw zainwestować. Proces zakładania spółki składa się z dopełniania kilku formalności i kompletowania niezbędnych dokumentów. Za poszczególne kroki należy uiścić odpowiednią opłatę. Pierwsza z nich, zwana notarialną, dotyczyć będzie sporządzenia umowy spółki i jej odpisów oraz poświadczanie zgodności podpisów. Kolejno należy ponieść koszty związane z rejestrem w rejestrze przedsiębiorców, które obejmuje wniosek o wpis do KRS i zgłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Reszta koniecznych wydatków obejmuje opłatę skarbową za potwierdzenie rejestracji spółki jako płatnika VAT oraz podatek od czynności cywilnoprawnych. Im większa liczba stron umowy oraz właścicieli spółki, tym większe koszty. Jednym z nich jest także obowiązkowy wkład na kapitał zakładowy.

Jeżeli interesują Państwa dokładne koszty założenia spółki, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą w kalkulacjach.