Gotowe spółki Kraków

Koszty założenia firmy

Koszty z jakimi musi się liczyć przyszły przedsiębiorca są zależne głównie od wybranego rodzaju działalności gospodarczej oraz formy działalności, w jakiej prowadzi się swój biznes.

Wśród form w jakich można prowadzić działalność gospodarczą znajdują się: jednoosobowa działalność gospodarcza, różnego rodzaju spółki i spółdzielnie. Najlepszą i najczęściej wybieraną formą są spółki. Wśród nich wyróżnia się spółki cywilne i handlowe kapitałowe oraz handlowe osobowe. Każe z nich mają swoje cechy charakterystyczne, które w pewnym stopniu wpływają na koszty ich założenia. Są to między innymi; rodzaj umowy, wymagany kapitał początkowy, urząd rejestrowy, sposób dokonania rejestracji. Zakładają własne przedsiębiorstwo należy wziąć te czynniki pod uwagę.

Do spółek o najniższych kosztach założenia należą spółki cywilne, które nie zawsze są atrakcyjną formą prowadzenia działalności. Stosunkowo niskie koszty założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i atrakcyjność prowadzenia w tej formie działalności gospodarczej powodują, że jest to coraz częściej wybierana spółka.